Aktualizováno 11.2. 2018 21:47

HLASUJTE: Koho jste tipovali jako vraha v 9. dílu Dámy a Krále?

Kdo je vrah 9. díl
Zdroj: Archiv TV Nova/nova.cz

Prokop s Lenkou v 9. díle seriálu Dáma a Král bojovali proti řediteli věznice i kriminalistovi, který nevyšetřoval dost důkladně. Kterou z postav jste ze spáchání trestného činu v tomto díle podezřívali vy?

 

Přehrát poslední díl

Devátý díle seriálu Dáma a Král zavedl diváky do věznice, kde byl brutálně zavražděn jeden z vězňů, vrah Ivan Visokay. K činu se okamžitě doznal jiný vězeň. Jako obhájce je mu přidělen Jiří Mladý, kterému ale hned při první návštěvě obviněný vtiskl do ruky lístek se vzkazem: Neudělal jsem to. Do případu se vložila Lenka s Prokopem, kteří se věznici dostali pořádně pod pokličku. Vražednou zbraní byla sekera, kterou našli kousek od místa, kde měl obviněný vězeň úklidovou službu. Na sekeře se také našly pachatelovy otisky.

113

GALERIE: Dáma a Král 8. díl - Vražedné známosti

Zdroj: Archiv TV Nova

Dáma a Král 8. díl - 7

Hodnocení:

Jako pachatelé přicházeli v úvahu:

vězeň Charvát
Hlavní podezřelý z vraždy Visokaje, který ovšem od první schůzky s Jiřím Mladým tvrdil, že je nevinný. Charvát je po několika dnech obvinění ve vězeňských sprchách ubit do bezvědomí.

Charvát
Zdroj: TV Nova

Michail Visokaj
Jeden z představitelů podsvětí a bratr zavražděného Ivana. Tvrdí, že jeho bratra zabil Vraný, který je nyní ve vězení největším kápem. Přeje si, aby Vranému nic nedokázali a mohl si ho jako pomstu za bratra podat se svými kumpány po jeho propuštění z věznice.

Michail Visokaj
Zdroj: Nova.cz

ředitel věznice Svoboda
Ředitel věznice. Ivan Visokaj posílal dopisy jeho manželce. Nebylo to žádné romantické čtení a zanechalo na ženě trvalé následky. Trpí úzkostnými stavy, strachem z cizích lidí a už půl roku nevyšla z domu. Je jasné, že pomsta by byla nasnadě.

Svoboda
Zdroj: TV Nova

vězeňský dozorce Záhora

Vězeňský dozorce, který se nachomýtne ke každé vězeňské šarvátce. Právě on zmlátil obuškem do bezvědomí vězně Charváta jen několik dnů po jeho obvinění.
 

Policista
Zdroj: Nova.cz

vězeň Vraný

Statný chlapík a aktuálně největší kápo ve věznici, který má nadmíru dobré vztahy s ředitelem Svobodou. Jeho největším sokem byl Ivan Visokaj, se kterým ve věznici bojovali o moc jako dva kohouti na jednom smetišti.

 

Vraný
Zdroj: TV Nova

Anketa

HLASUJTE: Koho jste tipovali jako vraha v 9. dílu Dámy a Krále?

Hlasovalo 49 lidí.

A kdo byl pachatelem? Podívejte se na další stránku!

Pachatelem a tím, kdo Ivana Visokaje zavraždil, byl vězeňský dozorce Záhora. Když mu bylo osm, jeho matku, poštovní doručovatelku Janu Záhorovou, znásilnil a zabil Visokaj. Celé dětství tak prožil v ústavu a následně se rozhodl pracovat u vězeňské služby, aby matku pomstil a zabil jejího vraha.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dáma a Král - 9. díl - Vražda a vykoupení

Mohli byste pro Lenku Braunovou z Dámy a Krále pracovat i vy? Tato hádanka odhalí váš postřeh!

RYCHLÝ KVÍZ: 7 malých detailů odhalí, jak jste všímaví! Dostane Prokop Král nového parťáka?

kuci

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Jinde se píše