Aktualizováno 12.11. 2017 23:06

HLASUJTE: Koho jste tipovali jako vraha ve 4. díle Dámy a Krále?

Tipovačka 4. díl
Zdroj: Archiv TV Nova

Jed do kávy! To je scénář většině národa známý z dramatu bratří Mrštíků. Kterou z postav jste ze spáchání trestného činu ve čtvrtém díle Dámy a Krále tipovali vy?

Přehrát poslední díl

„Loď se potápí, buď propustíme polovinu posádky, nebo loď půjde ke dnu!“ Přesně tímto argumentem opodstatnil své rozhodnutí najatý krizový manažer firmy Sapona, Radim Tesař. Jeho úkolem bylo zbavit firmu dluhů a postavit ji opět na nohy. Háček je v tom, že během jednání zvládl Tesař rozdat výpovědi i některým vysoce postaveným zaměstnancům včetně ředitelky Vandy Gráfové. Následně mu začala silně téct krev z nosu, ztratil vědomí a pak už zůstal jen nehybně ležet na podlaze. Později je zjištěno, že byl otráven jedem na bázi strychninu.

Dáma a Král - 4. díl - Milenci a vrazi - 51
Zdroj: Nova.cz


Z úkladné vraždy je obviněn manžel ředitelky firmy, Kamil Diviš, protože se ukáže, že Gráfová byla Tesařovou milenkou. Kamilovi rodiče vyhledají pomoc v advokátní kanceláři Černý, Braunová a spol. a doufají, že syna, který je ve vyšetřovací vazbě, budou zastupovat v trestném řízení a zprostí ho obvinění.

112

GALERIE:Dáma a Král: Milenci a vrazi

Zdroj: Nova.cz

Dáma a Král - 4. díl - Milenci a vrazi

Hodnocení:

 
Podezřelými byli:

Kamil Diviš
Vzorný manžel, který se stará o tříletá dvojčata a současně hlavní podezřelý, který je po smrti oběti ihned zatčen. Policii lhal, že do bytu Radima Tesaře nikdy nevstoupil. Kamery ale potvrzují opak. Kamil je navíc vystudovaný chemik a je jasné, že by si jed na bázi strychninu, kterým byla oběť otrávena, obstaral velmi snadno.

Kamil Diviš
Zdroj: Nova.cz

 

Vanda Gráfová
Ředitelka firmy Sapona a manželka obviněného Kamila Diviše. Byla milenkou Radka Tesaře, kterého do firmy přizvala na pomoc kvůli tíživé finanční situaci. Na rozdíl od své tchýně a tchána viní svého manžela z vraždy milence. Je rozčílená a zlost si vylévá i na Lence s Prokopem. Má snad ona s Tesařovou smrtí něco společného?

Vanda Grafová
Zdroj: Nova.cz

 

Jiří Kalous
Pan Kalous ve firmě Sapona pracuje jako vedoucí provozu. Než Tesař zemřel, mu stihl oznámit, že ve firmě končí a dostává výpověď. Tato zpráva ho zaskočila a rozhodně by mohla být jedním z možných motivů vraždy.

Jiří Kalous
Zdroj: Archiv TV Nova

 

Václav Opěnka
Jeden ze zaměstnanců firmy Sapona, který byl platonicky zamilovaný do ředitelky Gráfové. Pávě Opěnka byl dalším z pracovníků, který dostal od Tesaře výpověď. Jeho smrt by mu tak přišla velmi vhod.

Václav Opěnka
Zdroj: Archiv TV Nova

 

Petr Beránek
Asistent pana Tesaře, který pro něho pracoval přibližně rok. Náplní jeho práce byla i práce osobního řidiče. Mimo to fungoval jako kluk pro všechno.

Petr Beránek
Zdroj: Nova.cz

Anketa

HLASUJTE: Koho jste tipovali jako pachatele 4. dílu Dámy a Krále?

Hlasovalo 37 lidí.


A kdo byl pravým vrahem? To se dočtete na další stránce.

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Jinde se píše