TO BYLA AKCE! Scéna napadení v Dámě a Královi se neobešla bez zdravotníka

Aktualizováno 07.10.2018

Dáma a Král - zajímavosti
Zdroj: TV Nova

Natáčení nervy drásající scény, ve které se Prokop Král setkal tváří v tvář s vrahem Sýkory, dalo hercům i štábu pořádně zabrat. Jak vůbec takový akční obraz vzniká?

 

Přehrát poslední díl

Epizoda s názvem "Ať žije Král" ukázala, že ne všechno může být na první pohled takové, jaké se zdá. Lenka s Milanem věří, že vrahem Sýkory je někdo úplně jiné než Kotlář, i když proti němu svědčilo několik důkazů. Do hry se rázem dostává spousta dalších podezřelých...

 

Na začátku epizody měli diváci možnost vidět, co se vlastně Prokopovi v chatové oblasti přihodilo. Natáčení akční scény dokázalo tvůrce i herce pěkně potrápit. Na place strávili celou noc. Ve scéně, kdy Prokop proskakuje oknem, zastoupil Matěje Hádka dublér. Zároveň bylo okno vytvořeno ze speciálního cukrového materiálu, který se právě k těmto účelům využívá. Pro případ, že by se přeci jen někomu něco stalo, byl na place přítomný i zdravotník.

Zdroj: TV Nova

Kromě zahrádkářské kolonie a advokátní kanceláře se diváci podívali o do masokombinátu. Konkrétně se natáčelo ve skutečném výrobně masných produktů v Českém Brodě. Výrobu filmaři však nijak neovlivnili. Točilo se totiž o víkendu a během dne, kdy masokombinát není v provozu. Na konci epizody vtrhlo na pracoviště komando, které ztvárnili kaskadéři s vlastní výzbrojí.

Zdroj: TV Nova

Třetí epizodu druhé řady seriálu Dáma a Král sledujte v neděli 16. září 2018 ve 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Na první pohled v Londýně, ve skutečnosti v Praze. Tvůrci Dámy a Krále ošálili diváky
Na první pohled v Londýně, ve skutečnosti v Praze. Tvůrci Dámy a Krále ošálili diváky

Co stojí za úspěchem seriálu Dáma a Král? Režisér má jasno
Co stojí za úspěchem seriálu Dáma a Král? Režisér má jasno


Dáma a Král