Zajímavosti z premiérového dílu Dámy a Krále: Mrtvé ryby zkomplikovaly natáčení

Aktualizováno 05.11.2018

Dáma a Král II, 6. díl 4
Zdroj: TV Nova

Šestý díl detektivního seriálu Dáma a Král dal hercům i filmařům pěkně zabrat. Natáčeli totiž na vesnici se zvířaty. Jak vůbec takové filmování probíhá?

Přehrát poslední díl

Rudolf Černý si koupil chalupu na Vysočině a rozhodl se tam přestěhovat. Na pomoc si s sebou vzal koncipienta Mladého a Milana. Místo idylky na ně ale čekala jen další práce. Ve vesnici totiž někdo zavraždil rybáře a Rudolf Černý je přesvědčený, že obžalovaný muž je nevinný. Ujme se tedy jeho obhajoby a na pomoc si z Prahy přivolá i Lenku Braunovou...

Zdroj: TV Nova

Natáčení jednoho dílu seriálu trvá přibližně týden. A nejinak tomu bylo i u Dámy a Krále. Problémem ale bylo filmování v noci. To trvalo asi tři dny a aby se v jeden den mohly točit jak denní, tak noční záběry, museli být herci na place od poledne do půlnoci. Mohli se ale těšit z krásné lokality, která filmařům padla do oka. Jednalo se o vesnici Boňkov v Lipnici nad Sázavou.

 

Díl obsahoval i rvačku. U té vždy záleží, zda jde jen o běžnou "postrkovačku", nebo padají i větší rány. Ve druhém případě jsou totiž herci zastupováni dubly.

 

Zdroj: TV Nova

 

Michal Dalecký a Jan Cina se museli popasovat se scénami v rybníce. Natáčení bylo o to horší, že kolem opravdu plavaly mrtvé ryby. Další zvířata, která se v pořadu objevila, ale byla živá a hodná. Dodala je profesionální společnost a zvířata si natáčení užívala. Jsou totiž zvyklá, že je po skončení čeká odměna.

 

Na filmování se potkal klan rodu Donutilů. Miroslav i jeho syn Martin si spolu dokonce zahráli. Jednalo se o začátek seriálu, kdy Miroslav Donutil málem svého syna, který hrál policistu Bacha, srazil. Spolupráce s nimi probíhala hladce. 

 

Seriál Dáma a Král sledujte každou neděli ve 20:15 hodin.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Brutální útok na Vysočině. Sousedé muže lynčovali kvůli podezření z vraždy
VIDEO: Brutální útok na Vysočině. Sousedé muže lynčovali kvůli podezření z vraždy

ŽÍŽALA! ŽÍŽALA! Jedna z hvězd seriálu Dáma a Král se této bizarní přezdívky jen tak nezbaví
ŽÍŽALA! ŽÍŽALA! Jedna z hvězd seriálu Dáma a Král se této bizarní přezdívky jen tak nezbaví


Dáma a Král