HLASUJTE: Koho jste tipovali jako vraha v 11. dílu Dámy a Krále? Nebylo to snadné

Kdo je vrah 11. díl
Zdroj: Nova.cz

Prokop s Lenkou objasňovali v 10. díle seriálu Dáma a Král smrt Klářina spolužáka, geniálního studenta Olivera. Kterou z postav jste ze spáchání trestného činu podezřívali vy? Hlasujte!

Přehrát poslední díl

V galerii, kde se právě vystavoval obraz Rembrandta, byl zavražděn jeden ze zaměstnanců. Majitel obrazu, který je shodou okolností Lenčiným klientem, chtěl proto dílo dostat do bezpečí, což galerie odmítla. Prokop se tak společně se svou sličnou kolegyní snažil nejen odhalit vraha, ale i nekalé praktiky v galerii.

 

Podezřelými jsou: 

 

Petra Pivcová
Hlavní kurátorka galerie. Dříve se živila nakupováním a prodejem děl. V oboru nemá moc dobrou pověst, protože a kdysi domlouvala podvodné prodeje. Kvůli skenování originálu Rembrandtova obrazu nechala se souhlasem majitele vyrobit dokonalou kopii, kterou umístila ve skříni u sebe v kanceláři.

Petra Pivcová
Zdroj: Nova.cz

Egon Křepelka
Bratr zavražděného, který vlastnil soukromou galerii moderního umění. Bratři mezi sebou neměli zrovna dobrý vztah. Egona začal bratra v poslední době často kontaktovat a chtěl od něho půjčit peníze.

Egon Křepelka
Zdroj: Nova.cz

Kadlec
Šéf ochranky, který má přístup ke všem kamerovým záznamům v galerii. Ač ho Prokop podrobil několika výslechům, Kadlec stále tvrdí, že o instalaci Rembrandtova obrazu nemá žádné záznamy, protože kamery byly spuštěny až několik hodin poté.

Kadlec
Zdroj: Nova.cz

Jiří Hruška
Generální ředitel Národní galerie, který úplně nerozumí umění, ale je dobrý manager. Proto si jako svou pravou ruku zvolil Pivcovou. Kdysi se totiž nechal napálil a koupil padělaný obraz, díky čemuž mu vznikl velký dluh. Po jeho zvolení a proběhlém konkurzu se umělci bouřili. Dnes je už celkem respektovanou osobou. Občas se jim s Pivcovou povede přivézt do galerie ze zahraničí nějaký opravdový klenot.

 

Jiří Hruška
Zdroj: Nova.cz

Vrátný
Osoba, která v galerii pracuje několik dlouhých let. Právě on je prvním člověkem, který je se zaměstnanci dennodenně v kontaktu a moc dobře ví, ve kterou hodinu do galerie přichází i kdy odchází a má tak dokonalý přehled o tom, co se v galerii děje.

 

Vrátný
Zdroj: Nova.cz

Anketa

HLASUJTE: Koho jste tipovali jako vraha v 11. dílu Dámy a Krále?

Hlasovalo 52 lidí.

A kdo byl nakonec pachatelem? Podívejte se na další stránku!

kuci