Dubléři v kuchyni a natáčení v hrobě! Pozadí natáčení 7. dílu Dámy a Krále bere dech

Další díl detektivního seriálu Dáma a Král už zná svého vraha. Co jste ale o pořadu možná nevěděli, je to, jak se vůbec natáčel. Kdo pracoval v kuchyni? A jak se filmuje na hřbitově?

V restauraci byl zavražděn obávaný food kritik. Kvůli svým recenzím, ve kterých si nebral servítky, si nadělal spoustu nepřátel. Natáčení v kuchyni ale nebylo na první pohled tak snadné, jak by se mohlo zdát. Herci totiž kvůli práci s potravinami neprocházeli žádnou průpravou, štáb při natáčení využil profi kuchaře. Například při porcování cibule a další zeleniny se hojně využívalo dublů, protože herci by se za tak krátký čas nenaučili krájet zeleninu dost hbitě.

 

 

Dáma a Král II, 7. díl 1
Zdroj: TV Nova Dáma a Král II, 7. díl 1

 

Druhá dějová linka byla osobní. Lenka Braunová se pustila do pátrání po skrytém rodinném tajemství. Aby záhadě přišla na koub, musela se spustit do hrobu svého otce. Scéna se natáčela na hřbitově v Lipnici nad Sázavou. Přestože filmování na pietním místě probíhalo zcela standardně, čekal na přestavitelku Lenky Braunové těžký úkol. Musela se spustit do opravdového hrobu. Ten byl naštěstí v době natáčení prázdný.

 

Další díl detektivního seriálu Dáma a Král sledujte již tuto neděli ve 20:15 na TV Nova.


Na celý díl se podívejte ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: