Hazard se zdravím a herečka, která přiletěla až z USA! Jak se natáčel 8. díl Dámy a Krále?

Dáma a Král 8. díl - 6
Zdroj: Archiv TV Nova

Matěj Hádek při natáčení osmého dílu Dámy a Krále pořádně hazardoval se svým zdravím! A určitě by vás nenapadlo, jak se natáčela scéna s mrtvou kočkou. Jaké další zajímavosti se pojí k dílu s názvem Vražedné známosti?

Přehrát poslední dílOsmá epizoda seriálu Dáma a Král obsahuje jednu nebezpečnou scénu, během které Matěj Hádek riskoval své zdraví! Jako Prokop Král se vloupá do domu klienta, kterému chodí anonymní dopisy. Prokop místo klasické domovní prohlídky zvolí vlastní způsob, jak se dostat do vily. Šplhá po zdi a chodí po parapetu tři metry nad zemí. Matěj Hádek se při natáčení této scény obešel bez dubléra. Na place ale byli pro jistotu připraveni zdravotníci!S natáčením milostné scény, během které najdou Lenka Braunová a Robert Valeš v posteli mrtvou kočku, si tvůrci opravdu vyhráli: „Při natáčení jsme využili cvičenou živou kočku, která uměla ležet nehnutě. V postprodukci jsme pak přidali krev a tělo upravili,“ prozradil zdroj ze štábu. O cvičenou kočku se staral koordinátor zvířat, v momentě natáčení bylo na place co nejméně lidí – pouze kameraman, ostřič a koordinátor zvířat.

Dáma a Král 8. díl - 4
Zdroj: Archiv TV Nova


Kvůli jedné z rolí dokonce na natáčení přijela až z USA herečka Eva Jeníčková! V dalších vedlejších rolích se v osmém díle seriálu objevili Martin Dejdar a Jana Plodková, které kostyméři museli vycpali břicho, protože hrála těhotnou.

113

GALERIE: Dáma a Král 8. díl - Vražedné známosti

Zdroj: Archiv TV Nova

Dáma a Král 8. díl - 7

Hodnocení:

Kdy se seriál vrátí na televizní obrazovky? To se dočtete ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

kuci TV Nova