MATĚJ HÁDEK slaví narozeniny. Jaký věk byste tipovali sympatickému Prokopu Královi?

Prokop Král
Zdroj: Archiv TV Nova

Ústřední postavou moderního detektivního seriálu Dáma a Král je Matěj Hádek, který představuje postavu Prokopa Krále, soukromého vyšetřovatele s pochybnou minulostí. V těchto dnech slaví narozeniny. Kolikáté?

Přehrát poslední díl

Matěj Hádek patří mezi aktuálně nejvýraznější herecké talenty, což dokazuje každou neděli v seriálu Dáma a Král. Trochu podivínského a nadprůměrně inteligentního soukromého vyšetřovatele Prokopa Krále ztvárňuje doslova geniálně. Už dříve ho proslavilo několik výrazných rolí. Tou nejvýraznější z poslední doby je starší brácha Užovka ve filmu Kobry a užovky, za který dokonce získal cenu Českého lva. Diváci si ho dnes už nepletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem.


Matěj má za sebou velké herecké zkušenosti. Od studií na Státní konzervatoři v Praze si zahrál například hrál v Divadle na Vinohradech, v divadelním spolku Kašpar, Divadle F. X. Šaldy v Liberci i ve Východočeském divadle v Pardubicích. V televizi se pak objevil ve filmech a pohádkách jako: Elixír a Halíbela, Vetřelci v Coloradu, Mazaný Filip, I ve smrti sami nebo Tobruk. Mimo filmovou a divadelní tvorbu se věnuje i dabingu, zazářil například ve filmu Kozí příběh - pověsti Staré Prahy.

Dáma a Král - Fajn víkend
Zdroj: Archiv TV Nova/nova.cz

 

Matěj v těchto dnech slaví 42. narozeniny, ke kterým mu určitě pogratuluje jeho sličná seriálová kolegyně Tereza Hofová. Ta měla narozeniny v minulém týdnu, a s Matějem jsou tak narozeni ve stejném znamení zvěrokruhu a to ve Střelci.
 

115

GALERIE: Matěj Hádek slaví narozeniny

Zdroj: TV Nova

Dáma a Král

Hodnocení:
Připojujeme se ke gratulaci a přejeme Matějovi mnoho dalších úspěchů nejen v profesním, ale i v osobním životě!

 

Na další napínavý případ, který bude Prokop s Lenkou v seriálu Dáma a Král vyšetřovat, se dívejte v neděli 3. 12. ve 20:15 na TV Nova.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

kuci