Zákulisí Dámy a Krále: Jak probíhalo natáčení ve westernovém městečku? Střílelo se z reálných zbraní!

Nádherné prostředí westernového městečka dokázalo dostat herce do té správné nálady. Jak trávili volné večery a z jakých zbraní se při zběsilých přestřelkách střílelo?

Přehrát poslední díl

Čtvrtá epizoda seriálu Dáma a Král poodhalila, jaké vztahy panují mezi obyvateli krásného westernového městečka, ve kterém došlo ke strašlivé tragédii. Během zinscenované přestřelky totiž došlo ke skutečnému úmrtí jednoho z herců, neboť se v jedné ze zbraní objevily ostré náboje namísto těch slepých.

Dáma a Král - 4. díl
Zdroj: TV Nova


Ačkoliv smrt rozhodně není zábavným tématem, herci i štáb si natáčení ve westernovém městečku náramně užívali. Celkem v něm strávili 5 dní. Natáčení nepatřilo mezi ta nejjednoduší, protože obsahovalo dvě náročnější scény, a to scénu úvodního představení a scénu u Indiánů. Výsledke je kombinace práce kaskadérů, dublů, koní reálných i kaskadérských, zbraní a střílení. A právě na střílení byly využity reálné zbraně, o které se během natáčení staral zbrojíř ze společnosti FlashSFX.

Dáma a Král - 4. díl - 11
Zdroj: TV Nova


Atmosféra westernového městečka se odrazila i na náladě herců a jejich trávení volných večerů. Někteří odpočívali a nasávali vůni Divokého západu, jiní popíjeli a radovali se z netradičního natáčení.

112

GALERIE: Dáma a král: Westernové městečko

Zdroj: TV Nova

Dáma a Král - 4. díl - 11

Hodnocení:

Další epizodu seriálu Dáma a Král sledujte v neděli 30. září 2018 ve 20:20 na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE:
 

PJ